Web Tasarımı Nedir ?

Web Tasarımı nedir , ne değildir, bir kaç konuda ele alalım , ve bu konu hakkında bilgi verelim . Web tasarımı aslında güncel dünyanın gelişen,rağbet gören , milyar dolarların döndüğü bir sektördür. Web tasarımı ve web sitesi , sizin dünyaya açılan kapınızdır.

Bir kaç Konu başlığı :

-Web nedir ?

-WWW nedir ?

-HTML nedir ?

-Web Sayfası nedir ?

-Web sitesi nedir ?

-Web Tasarımı nedir ?

-Profesyonel bir web sitesinin karakteristik özellikleri nelerdir ?

Web nedir ?

İngilizce örümcek ağı, ağ, dokuma kumaş kelimelerinden türemiş olan web kelimesi günümüzde görüntü, metin, ses, video gibi içeriklerin kullanılabildiği, yayınlandığı servisleri ifade eder. Web, Internet üzerinde kullanılan servislerden yalnızca biridir.

WWW nedir ?

Açılımı “World Wide Web” olan kelimeyi “Dünyayı saran ağ” olarak adlandırabiliriz.Domainlerin ön tarafında kullanılır.

HTML nedir ?

Açılımı “Hypertext Markup Language” olan kelime, web sayfalarının hazırlanmasında kullanılan özel bir dildir.Basit tasarımlar yapılmasını sağlar.Html Eski bir dildir.Son zamanlarda gelişerek html5 dili çıkmıştır.Html5 , html e göre daha gelişmiş ve görsellik bakımından zengin bir dildir.Html aktif sayfalar yapmaya yaramaz.

PHP nedir?

PHP (açılımı PHP: Hypertext Preprocessor) geniş bir kitle tarafından kullanılan, özellikle sanal yöreler üzerinde geliştirme için tasarlanmış HTML içine gömülebilen bir betik dilidir.Aktif çalışan web sayfaları için kullanılır.

Web Sayfası nedir ?

HTML olarak adlandırılan dil yardımıyla oluşturulmuş, içinde metin, statik, dinamik görüntü, ses gibi objelerin bulunabileceği browser (tarayıcı) yardımıyla görüntülenebilen dosyalara verilen addır.

Web sitesi nedir ?

Bir kurum yada kuruluşun ürün, hizmet, bilgi, iletişim gibi sık kullanılan başlıklarda ve sınırı olmayan bir çok alanda oluşturulabilen web sayfalarının toplu halde bir düzen içinde bulunduğu web sayfası gruplarına web sitesi denir.

Web Tasarımı Nedir ?  – dizaynı nedir ?

Web sitesinin görüntülenen grafik arayüzünün, menu ve erişim yapısının kullanımı kolay, bilgiye en kısa yolla ulaşabilecek, işlevsel ve hızlı bir yapıda oluşturulmasıdır.