Web Tasarım Fiyatları Rehberi

Web tasarım fiyatları rehberi için size yardımcı olmak adına bir fikir verme yazısı derledik.

Web site pazarı biraz karışıktır.Net bir rakam ya da rakamlar yoktur bu yüzden web tasarım fiyatları olarak net bir şey kesinlikle söyleyemeyiz.

Kalite Farkı

Kaliteli personeli olan, referansları bol olan, yüz de yüz olumlu müşteri geri bildirim sayısı fazla olan, sektörde ki tecrübesi ve yine bu sektörde ki en iyi web masterlar en kaliteli grafik tasarımcılar ile çalışan gerçekten işini hakkıyla yapan sizi yarı yolda bırakmayacak istediğiniz her şeyi yaratabilecek kreatif düşünceye sahip web tasarım firmaları ve web tasarımcılar emeklerinin karşılığı doğrultusunda daha yüksek rakamlar vereceklerdir.

Ancak web tasarım fiyatları değişebilir demiştik aynı siteyi size 3 – 4 katı daha uygun söyleyen sizi kandırabilecek kişilerde karşınıza çıkabilir.

Ucuz Etin Yahnisi Yavan Olur

Bu fiyat farkı kafanızı karıştırabilir , fakat bu farkın sebebi sektörde bir çok garantisiz iş yapan kişi yada firmalardır.İlk önce piyasada oldukça bulunan freelancerlar. Tabi ki kimsenin işini kötülemiyoruz ve ayrıca aralarında çok yetenekli olanların var olduğunu görüyoruz. Ama freelancer ların lise – üniversite öğrencisi olanları , yada çat pat birşeyler öğrenip piyasada web tasarım yapmaya çalışanlar var.Bizim vurgulamak istediğimiz bu kısım.Bahsettiğimiz kitle içerisinde eleman çalıştırmadan sadece kendi emeğiyle , herhangi bir düzeyli bilgiye sahip olmadan yapılan çalşımalar tabiki piyasa fiyatlarını kırmaktadır.Bu tarz kişilere iş yaptırdığınızda , belirlediğiniz bütçelerin çok daha fazlasını ilerde ödemeye mahkum olursunuz.

Öncelikle karşılaşabileceğiniz bazı sorunlar:

  • Tasarımcının kısıtlı bilgisi sebebiyle işi yarım bırakması
  • Tasarımcının başka işleri sebebiyle işi yarım bırakması , sonraya atması
  • Tasarımcının maliyeti düşürmek ve daha fazla para kazanmak için ucuz hosting kullanması ve sorunlar yaşamanız
  • Tasarımcının firma olmaması sebebiyle , istediğiniz anda karşınızda muhattap bulamamanız
  • Tasarımcının firma olmaması sebebiyle , yeterli desteği alamamanız.
  • Tasarımcının firma olmaması sebebiyle , garanti ve iş sözleşmesi imzalayamazsınız , böylelikle herhangi bir sorunda resmi olarak hak idda edemezsiniz.
  • Tasarımcının firma olmaması sebebiyle , verilen iş zamanında teslim edilmez.
  • İleride sitenizde kaynaklanan virüs bulaşması , hacker saldırıları , sunucu sorunları gibi sorunlarda anında muhattap bulamamanız .Gerekli yerde ve zamanda müdahele edilmez ise hem veri kaybı yaşayabilirsiniz , hem de web siteniz kapalı olacağında müşteri ve para kaybı yaşarsınız.

İşinizi Kurumsal Güvence Altına Alın

Yukarıda bahsettiğimiz gibi sorunların büyük kısmını , kurumsal çatı altında bir firmada yaşamazsınız.Web Tasarım ciddi bir iştir. Bahsettiğimiz nedenlerden dolayı web tasarım fiyatları değişiklik göstermektedir.Bu yüzden yapmanız gereken ilk şey , en ucuza kaçmadan size sunulan hizmeti kıyaslamanızdır.İkinci olarak ise karşınızda herhangi bir muhattap bulup bulamayacağınızı bilmenizdir.Bu yüzden kurumsal çatı altında web site yaptırırsanız , ileride kusursuz bir işe ve web dünyasında sağlam adımlar atmış olursunuz.