Datacenter Nedir ?  Birden çok sunucunun birarada bulunduğu , soğutma , güvenlik gibi sistemlerle desteklenen bir veri bankası binasıdır.

Günümüzün son hızla ilerleyen teknolojik gelişmeleri ve sürekli genişleyen internet uygulamaları, kuruluşların hem yatırım hem de işletme maliyetlerini aynı hızla arttırmaktadır. Özellikle sunucu ve ağ ekipman ürünlerinin çoğalması ve buna paralel artan band genişliği gereksinimi beraberinde yer, güvenlik.

Webcreatix sunduğu profesyonel datacenter çözümleri ile kuruluşların her türlü sunucu ve telekomünikasyon ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Webcreatix datacenter ve internet hizmetlerine yönelik tasarımlanan altyapımızın farklılaştığı noktalar şunlardır:

Gerçek Kesintisizlik + Ölçeklenebilirlik + Yedeklilik + Yük Paylaşımı

Sunmakta olduğu datacenter hizmetlerini, gelişmiş altyapısı aracılığıyla müşterilerine ulaştıran WebCreatix , İstanbul’da bulunan datacenter merkezi ile Türkiye’nin her noktasına hizmet sunabilecek ölçekte yapılanmıştır. “Yüksek güvenlik” ile “Esnek çalışma” olanaklarını aynı çatı altında toplayan isimtescil.net, müşterilerine aşağıdaki datacenter hizmetlerini sunmaktadır: