SIKÇA SORULAN SORULAR (S.S.S)

Hazır Web Sitesi Nedir ?

Hazır web sitesi ; dinamik çalışabilen , türkçe yönetim panelli ,eklentiler eklenebilen, önceden tasarladığımız belli hazır tasarımlara sahip ve isteğinize göre seçilen tasarım ile projenize uyarlanan web siteleridir.

Hazır web sitesi ile Özel web sitesi arasındaki fark nedir ?

Hazır tasarım, daha önceden tasarlanmış (1600’den fazla) hazır tasarım şablonlarıdır. Özel tasarım ise size özel tasarlanan tasarım hizmeti alırsınız.

Websitesinde kaç adet web sayfası olabilir ?

Web sitenizin boyutu ve girilmesini istediğiniz içerik doğrultusunda sınırsız sayfa girişine sistemimiz izin vermektedir.

Kendim website içeriklerimi güncelleyebilir miyim ?

Evet ,istediğiniz zaman websitenizi içerik yönetim panelinden kendiniz güncelleyebilirsiniz.Resim ekleyip çıkarabilir , yazı ekleyebilir , ürün ekleyip – çıkarabilirsiniz.

Web sitenize SEO ne fayda sağlar ?

SEO (Search Engine Optimizasyon) arama motoru optimizasyonu websitenizin arama motorlarında kolayca bulunması için sitenizin optimize edilmesine denir.
Arama motorlarında (google) SEO websitenizin kolayca bulunarak yeni müşterilerin size ulaşmasını sağlar.

Yeni müşteri nasıl kazanırım ?

Websitenizin bulunur olması ve size yeni müşteriler kazandırması E-pazarlama ve SEO hizmetiyle mümkün olur.
Toplu mail, SEO optimizasyonu, google reklam ile yeni müşteri kazanmanızda etkili pazarlama çözümleri sunmaktadır.

Web Sitem Kaç Gün İçerisinde Tamamlanır ?

Bu sorunun net bir cevabı yoktur , tamamen projenizin büyüklüğüne ve boyutuna göre değişir.Hazır web siteleri 10 sayfaya kadar 3 ila 7 iş günü içerisinde teslim edilir.Bu süreden önce bize web sitenizle ilgilerin ulaşması şarttır.Özel projelere  , proje içeriğine göre ayrı süreler belirlenir.
Site teslimi öncesinde, ….. .com adresinde size web siteninizin yayına başlamadan önce son hali sunulur ve onayınızı sözleşmeden belirlenen e-posta adresi üzerinden tarafımıza ulaştırılır. Sonrasında yayına açılan web siteniz global ağda yayınlanmaya başlar.

İp Nedir ?

Internet’te bulunan her bilgisayarın kendine ait bir adresi vardır. Bu adres Internet üzerinde bilgisayarların birbirlerini tanımalarını ve iletişim kurmalarını sağlar ve numaralarla ifade edilir. IP adresleri noktayla ayrılmış 4 değişik rakam kümesinden oluşur ve 0-255 arasındaki rakamlardan oluşur.

Örnek: 209.67.50.203. Alan adları ise bu rakamlara isimler vererek daha kolay hatırlanmasını sağlar. Her Alan Adı, yukarıda anlatılan tarzda bir rakamsal adrese bağlıdır. www.benimadresim.com yazdığınız zaman bilgisayar bu ismi rakamlara çevirir, Internet üzerinde hangi bilgisayarda durduğunu kontrol eder ve trafiği bu adrese yönlendirir.

FTP Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

FTP (File Transfer Protocol), bir tür dosya transfer protokolüdür. FTP’yi kendi bilgisayarınızda yaptığınız sayfaları Weblumba sunucularına yüklemek için kullanacaksınız. Bu işlem için çeşitli FTP programları kullanabilirsiniz. FTP programlarını program indirilen sitelerden bulabilirsiniz.

FTP hesabınızı, Servis Yönetimi sayfalarında sol kolonda Web Sitesi Yönetimi bölümünün altında bulunan “FTP” linkini tıklayarak gideceğiniz sayfada şifrenizi belirleyerek aktive edin.

DNS ve Sunucu Bilgileriniz Nedir ?

DNS SERVER BİLGİLERİMİZ

  • ns1.yeliteknoloji.com –
  • ns2.yeliteknoloji.com –

MAİL SERVER BİLGİLERİMİZ

  • Webmail: http://webmail.siteniz.com
  • SMTP Server: mail.yeliteknoloji.com (Port:587)
  • POP3 Server: mail.yeliteknoloji.com (Port:110)

GELEN / GİDEN POSTA SUNUCUSU:

  • IMAP Portu:143
  • POP3 Portu:110
  • SMTP Portu: 587
FTP Program Ayarlarını Nası Yapabilirim ?

FTP Programınızı çalıştırın ve aşağıdaki bilgileri doğru yerlere girdikten sonra sitenize bağlanın. Sitenizin dosyaları görüntülenecektir.

– FTP Address : ftp.benimadresim.com
– FTP User ID (User Name) : benimadresim.com
– FTP Password : Web Sitesi Yönetimi bölümünün altında bulunan “FTP” linkini tıklayarak gideceğiniz sayfada belirlediğiniz şifredir.

FTP Programınız ayrıca aşağıdaki bilgileri de isteyebilir:
– Remote Directory : / işareti
– Local Directory : Bilgisayarınızdaki Web sitenizin dosyalarının durduğu klasör

FTP programı, yukarıdaki tüm bilgileri tek bir başlık altında saklar. Bunun için sizden sitenize ait bir Başlık ya da Profil isteyecektir. Örneğin, “benimadresim.com” ya da “Weblumba FTP Hesabım”.

E-maillerimi nereden okuyabilirim ?

E- mail lerinizi webmail.siteniz.com adresine girerek , daha önceden açtığınız bilgilerle , kullanıcı adı ve şifre ekranında giriş yapıp ulaşabilirsiniz.Adresiniz yok ise siteniz.com/cpanel adresinde giriş yaparak eposta bölümünden yeni hesap açabilirsiniz.

Web Alanı Nedir ?

Web Alanınız, sitenizin html, jpg gibi uzantıları olan dosyalarının bulundu yerdir. Bütün web siteleri, web sunucuları üzerinden yayın yaparlar. Sitenizin web sunucunun diskinde kapladığı alan, sizin web alanınızdır. Eğer siteniz için web alanınız yeterli gelmiyor ise servis ekle bölümünden ekstra web alanı alabilirsiniz.

Bandwidth Nedir ?

Bandwidth , aylık data (veri) transferi demektir. Bu değer, sitenizden aylık yayınlanan dosyaların büyüklüğünün toplamıdır. Aylık Data Transfer limitinizi geçtiğinizde sitenizin yayını durdurulmayacaktır, fakat aştığınız kadar kullanım size faturalandırılacaktır. Eğer siteniz için Aylık Data Transfer Limitiniz yeterli gelmiyor ise servis ekle bölümünden Aylık Data Transfer Limitinizi arttırabilirsiniz.